19 października 2022

O stalach nierdzewnych na ExpoWELDING

Focus Nierdzewne po raz czternasty zorganizował w Katowicach Forum Stali Nierdzewnych, adresowane do inżynierów, technologów, konstruktorów, spawalników i innych ekspertów z wielu branż przemysłowych w Polsce, związanych ze środowiskiem stali nierdzewnych. Frekwencja, jak co roku, była wysoka, a słuchacze nie zawiedli, zadając szereg pytań i uczestnicząc w ożywionych dyskusjach w trakcie trwania wszystkich sesji.

Forum odbyło się 19 października 2022r. w nowoczesnym i wielofunkcyjnym Międzynarodowym Centrum Kongresowym – które po raz kolejny otrzymało tytuł najlepszego miejsca eventowego w Polsce i prestiżową nagrodę MP Power Venue 2022- umiejscowionym obok legendarnego Spodka, w centrum miasta, w sercu Katowickiej Strefy Kultury.

Wybitni prelegenci. Kluczowi kontrahenci. Merytoryczne dyskusje.

Forum to unikatowe wydarzenie branżowe w Polsce, uważane za jedno z najciekawszych i najważniejszych spotkań dla polskiego sektora stali nierdzewnych – platforma dyskusji w gronie ekspertów, umożliwiająca wymianę poglądów, doświadczeń i wiedzy na temat najnowszych rozwiązań dla branży stali nierdzewnych. Uczestnicy tego wydarzenia to przedstawiciele producentów, dystrybutorów, przetwórców i użytkowników stali, którzy biorą udział nie tylko w ciekawych, multimedialnych sesjach wykładowych, ale także w indywidualnych rozmowach kuluarowych, zacieśniając kontakty biznesowe.  Forum charakteryzuje się wysoko zaawansowanym poziomem merytorycznym wykładów z zakresu wielu zagadnień związanych ze stalą nierdzewną, takich jak np. materiałoznawstwo, obróbka, przetwórstwo i zastosowania oraz spawalnictwo.

Tegoroczny event zorganizowany był w trakcie trwających w dniach 18-20 października w MCK targów ExpoWELDING. W związku z tym tematyka prelekcji oscylowała wokół technologii i procesów spawania stali nierdzewnych. Bardzo interesujące, opierające się na innowacyjnych i praktycznych przykładach prezentacje, przedstawili doktorzy i profesorowie z Politechniki Gdańskiej, Krakowskiej i Śląskiej oraz z Łukasiewicz – Instytut Spawalnictwa.  Fachowe i dostarczające zaawansowanej wiedzy wykłady poprowadzili także przedstawiciele znanych przedsiębiorstw: Acerinox, Aperam, Grupy Valbruna oraz reprezentant Systemu IPO.

Moderatorem wydarzenia był dr hab. inż. Zbigniew Brytan z Politechniki Śląskiej. Partnerami, wspierającymi całe wydarzenie były firmy: BGH, Dienes, EWM, Gpi, Madejski, STALCO i Stappert.